Marika õppimise ja elu lugu

Foto: Mari Rostfeldt

Marika Jahilo on andragoog ja koolitaja, nelja lapse ema ja vanaema. Pikaajalised diplomaatilised välislähetused Londonis (1995-1997), Oslos (2000-2004), Ateenas (2007-2009) ja Haagis (2013-2017) on teinud temast õppimise ja kohanemise eksperdi.

13 aastat põnevat ja pingelist tööd Postimehe reklaamidirektorina pakkusid enesetostust ja võimaldasid õppida Norra meediakontserni Schibsted parimatest praktikatest.


Alates 2005. aastast on Marika maailma mõjukaima loovkonkursi ja -festivali Cannes Lions Festival of Creativity esindaja Eestis. Kuulumine Cannes Lions Representatives' võrgustikku tagab kursisoleku kõige olulisega, mis turundusmaailmas äramärkimist väärib.

2018 - 2021 oli ta ametis Eesti Rahvusringhäälingu turundusjuhina, koordineerides kõigi ERR brändide (ETV, ETV2, ETV+, Jupiter, Lasteekraan, Vikerraadio, Klassikaraadio, R2, Raadio 4, Raadio Tallinn, Raadioteater, err.ee, rus.err.ee, news.err.ee) turundust.

Tihedad kokkupuuted ajakirjanike ja meediaga on rikastanud arusaamu infoühiskonnast ja võimaldavad terviklikku vaadet ajakirjandusele.


Marika on õppinud inglise filoloogiat Tartu Riiklikus Ülikoolis ning andragoogikat Tallinna Ülikoolis. 

Magistrandi ja kaasõppejõuna luges ta kommunikatsioonioskuste ainet TLÜ Haridusteaduste Instituudis ning külalislektorina kliendisuhtluse ainet Balti Filmi- ja Meediakoolis.

Marika on aasta vabatahtlik - nii Kohila Paberivabriku https://kohilapaberivabrik.ee/ uuele elule äratajana kui Eesti Andragoogide Liidu asutaja ja juhatuse liikmena https://andragoogid.ee/.


Sotsiaalmeedia konto peegeldab nii professionaalset identiteeti kui väärtusi:

https://www.facebook.com/marika.jahilo/


Saarinen, E., Lonka, K., (2004) Muutumised. Vaimse kasvamise poole. Tartu: Fontese kirjastus


Foto: Kaisa Nele Hendla